Компанія SENNEBOGEN була заснована понад півстоліття тому, в 1952 році. Її засновнику — Еріху Зеннебогену-старшому — на той час лише виповнився 21 рік. (Втім, і сьогодні, через 50 років, пан Зеннебоген, як і раніше, бере активну участь у розробці стратегії компанії).

У 1953 році було випущено перший навантажувач компанії, що застосовувався в сільському господарстві. Але попит на такі навантажувачі виявився настільки великим, що довелося механізувати виробництво і ставити його на серійну основу. Наприкінці 50-х років увага засновника перейшла на будівельну промисловість (оскільки в Німеччині спостерігався післявоєнний будівельний бум) і в 1957 році компанія випустила свій перший канатний екскаватор. Звичайно, тоді не існувало постачальників комплектуючих у тому сенсі, як це розуміється сьогодні, і доводилося практично все розробляти, конструювати та виготовляти прямо на заводі. Попри це, в 1960 році, лише через 3 роки з моменту початку виробництва подібних машин, було випущено понад 1000 канатних екскаваторів. Саме тоді й народився вислів «Немає нічого неможливого», яке досі є девізом компанії.

У 1964 році компанія зробила свій перший гідравлічний екскаватор, що довело: Еріх Зеннебоген дуже ретельно відстежує тенденції на ринку та максимально швидко втілює будь-які інноваційні ідеї в реальне життя. У 1969 році відбулася презентація першого у світі гідравлічного екскаватора, а в 1980 році, як чергова інноваційна розробка, у компанії SENNEBOGEN запропонували нову конструкцію стріли, що управляється гідравлікою. Ця стріла була настільки компактною в складеному стані, що давала змогу машині без проблем (і при цьому самостійно) пересуватися дорогами загального користування. Це стало абсолютною революцією.

З початку 60-х років компанія SENNEBOGEN виробляла для своїх бізнес-партнерів та під їх брендами не лише окремі компоненти, а й готові машини. Одна з таких компаній-партнерів за 16 років продала понад 8 тисяч гідравлічних колісних екскаваторів, вироблених SENNEBOGEN. Найбільш яскравим прикладом такого співробітництва стало партнерство з компанією Caterpillar, спільно з якою (під брендом САТ), у період з 1991 по 2005 рік було вироблено понад 15 тисяч колісних гідравлічних екскаваторів. Ця співпраця припинилася у 2005 році через зростаючу потребу компанії SENNEBOGEN у нарощуванні свого виробничого потенціалу. Сьогодні на потужностях, що звільнилися, випускають машини лінії «GREEN LINE». Перші машини цієї серії з’явилася 1996 року, а вже 1998 року машина SENNEBOGEN із модельного ряду «GREEN LINE», уперше перевищила планку вантажопідйомності у 20 т.

Перший модельний ряд — це 8 моделей канатних екскаваторів, які можуть працювати і як підйомні крани вантажопідйомністю 30–200 т. Це екскаватори, розраховані на великі навантаження, а в цій області у SENNEBOGEN більш ніж 50-річний досвід. Кожна машина виробляється в повній відповідності до вимог та побажань замовника. Будучи відносно невеликою сімейною компанією, SENNEBOGEN може дозволити собі задовольняти індивідуальні вимоги практично будь-якого споживача.

Прикладом тому, може, служити SENNEBOGEN 6100 з кабіною, що підійматися гідравлікою, і можливістю її нахилу понад 20 градусів. У стандартній модифікації кабіна є нерухомою.

Другий модельний ряд представлений екскаваторами та кранами з телескопічною стрілою. Виготовляється 7 моделей із вантажопідйомністю від 16 до 80 т. Головна перевага цих машин полягає у їхній універсальності. Є єдина кранова установка, яку можна поставити на будь-яке шасі: гусеничне, колісне або автокрана.

Третій модельний ряд — портові мобільні крани вантажопідйомністю від 45 до 100 т. Випускається 8 моделей цих машин. Тут також основна увага приділяється специфічним побажанням замовника. Наприклад, один із замовників попросив поставити машину на 8-метровий пілон і оснастити її кабіною, що підійматися гідравлікою на висоту до 3,7 м. Сьогодні ця машина експлуатується в Туреччині.

І, нарешті, машини знаменитої «зеленої лінії», представлені 18 різними моделями та модифікаціями. Їхня власна маса становить від 21 до 150 т, а виліт стріли — від 9 до 33 м. Важливо, що попри подібність цих машин з екскаватором, нічого спільного з останнім вони не мають. Ця техніка створена «з чистого листа» спеціально для максимально ефективного перевантаження матеріалів. Модель 870-Р, що працює в Новоросійську, — машина, що служить ілюстрацією індивідуального підходу компанії до запитів замовника. Вона оснащена 6-метровим пілоном, а кабіна, крім того, що підійматися нагору, спроможна на 2,6 м висуватися вперед. Тобто коли в трюм судна завантажується металевий брухт, оператору надається повний огляд того, що відбувається. Є і спеціально сконструйована машина для роботи на лісових біржах, корінною відмінністю, якої є відсутність висувних гідравлічних опор. Ця машина сконструйована у такий спосіб, що вона може рухатися зі швидкістю 20 км/год із вантажем на стрілі. Іншим прикладом є модифікація машин для роботи на лісових складах. По-перше, вони оснащені висувними гідроопорами. По-друге, кабіна, що підіймається на висоту 2,7 м (у конкурентів — зазвичай не більше ніж на 2,4 м), дає оператору чудовий огляд. Усе це - ще раз демонструє жвавість та легкість, з якою компанія йде на задоволення вимог кожного замовника. Це абсолютно новий модельний ряд, у якому виробляються 2 машини так званої компактної лінії: 608 (так званий мультикран) та 305 (телескопічний навантажувач). Це багатофункціональна машина, яка може використовуватися як із ковшем, так і різними видами грейферів. Її корінна відмінність від конкурентів полягає в багатофункціональності. Звичайний телескопічний навантажувач дещо обмежений у своїх операційних можливостях, але галузі застосування цієї машини можуть бути різними.

Модельний ряд кранів компанії SENNEBOGEN у рамках якого виробляються гусеничні крани масою від 80 до 180 т, відрізняє компактність, легкість транспортування, дуже швидкий монтаж на будівельному майданчику. Ця техніка продається та працює у всьому світі — від низькотемпературних умов у Канаді до екстремальної спеки в Саудівській Аравії.