П’ятдесят років тому молодий енергійний підприємець Еріх Зеннебоген (Erih Sennebogen) у найсміливіших своїх мріях не міг і уявити, що майстерня, у якій він колись збирав для місцевих фермерів перевантажувачі компосту, так стрімко переросте в передову міжнародну організацію. Кипуча енергія та інженерний талант засновника стали фундаментом безперервної інноваційної діяльності підприємства SENNEBOGEN. Нині один із пріоритетних напрямків SENNEBOGEN Maschinenfabrik GmbH — гідравлічні перевантажувачі для сипучих матеріалів, лісу, труб із суден, вагонів, автотранспорту, для переміщення та складування брухту, руйнування залізобетонних та металевих конструкцій.

Перевантажувач — набагато ефективніший за модифіковані крани та екскаватори, оскільки розроблений саме для виконання такого роду завдань. У 1996 р. перевантажувачі SENNEBOGEN отримали нову торгову марку GREEN LINE та світло-зелений колір.

Перевантажувачі SENNEBOGEN GREEN LINE

У 2002 році компанія SENNEBOGEN вивела на ринок перевантажувачі GREEN LINE нової серії С. Унікальна кінематика машин дозволяє отримати недоступне раніше поєднання радіуса дії та вантажопідйомності. Перевантажувачі GREEN LINE працюють із радіусом дії від 10,5 до 21,5 м при максимальній вантажопідйомності до 27,7 т. Для цього розроблені спеціальні гідроциліндри з посиленими поршневими штоками та демпфуючими системами, що гасять коливання в кінцевих положеннях, що надзвичайно важливо за такої довжини стріли та рукояті. Перевантажувачі GREEN LINE забезпечені потужним та економічним дизелем Deutz з рідинним охолодженням та поршневим гідронасосом змінної продуктивності. Дуже плавний та контрольований поворот платформи здійснюється завдяки окремому гідронасосу. Великі охолоджувач та бак гідросистеми підтримують необхідну температуру та об’єм рідини, унікальна система фільтрації Hydro Clean збільшує термін служби гідравлічного мастила в 3 рази.

Перевантажувачі SENNEBOGEN GREEN LINE випускаються на кількох варіантах пневмоколісного та гусеничного шасі, що дозволяють адаптувати машину до конкретних умов експлуатації. Пневмоколісне шасі комплектують гідроопорами, керованими незалежно один від одного. Поворотна платформа, може, бути встановлена ​​на металевий або бетонний пілон, що значно збільшує радіус дії машини та покращує огляд. Поворотну платформу можна змонтувати на рейковий візок баштового або на несучий міст козлового крана. Просторі комфортабельні кабіни серії F2000 обладнані ергономічним сидінням із вбудованими в підлокітники джойстиками управління, ефективною системою опалення та вентиляції з можливістю встановлення додаткового фільтра очищення повітря, кондиціонером та стереосистемою. Параметри діагностики та роботи всіх систем виводяться на кольоровий дисплей. Залежно від модифікації кабіна має підняте виконання або систему плавного гідравлічного підйому на висоту до 5,7 м, що створює оператору відмінний огляд та усуває необхідність залучати стропальника. При завантаженні металобрухту в прес або шредер оператор за допомогою дистанційного керування може контролювати роботу одразу двох машин — і перевалочної, і брухтоперероблюючої.

Перевантажувачі комплектуються різними стрілами, рукоятями та цілим рядом навісного обладнання. Гідравлічні грейфери різних типів для роботи з металобрухтом, деревиною, сипучими або штучними вантажами мають дуже слабкі коливання та точно позиціонуються завдяки прецизійній гідравліці. Заміна навісного обладнання проводиться протягом кількох хвилин. Для роботи з електромагнітною плитою перевантажувачі комплектують потужним генератором. Компанії, що спеціалізуються на навісному устаткуванні для будівельної та землерийної техніки, розробляють свої варіанти спеціалізованих, ефективних знарядь для техніки SENNEBOGEN. Перевантажувачі SENNEBOGEN працюють у багатьох країнах світу в портах, на товарних станціях, на складах та полігонах із захоронення твердих побутових відходів. Працюють із великим навантаженням цілий рік, по 18–20 год на добу. В Україні техніка SENNEBOGEN з’явилася нещодавно, але вже підтвердила високу репутацію фірми та викликає все більший інтерес у потенційних українських покупців.