Ми вже писали про деякі приклади застосування вантажопідйомної та перевантажувальної техніки SENNEBOGEN (Німеччина). На цей раз хотілося б розповісти про її відмінні риси.

Перевантажувачі-маніпулятори SENNEBOGEN широко поширені в країнах Європи, Америки, багато цих машин у Туреччині. На території Росії та ближнього зарубіжжя вони працюють у таких портах, як Новоросійськ, Єйськ, Таганрог, Ростов-на-Дону, Азов, С. Петербург, Мурманськ, Саратов, Рига, Клайпеда, Таллін, Кунда (Естонія), Поті, Одеса, Миколаїв. У Росії ці машини найбільш популярні при перевалці сипких вантажів, металобрухту, лісу в колодах. У країнах далекого зарубіжжя їх активно використовують із різними спеціалізованими напівавтоматичними захватами, такими як BigBag, для навантаження целюлози, пакетованого лісу, металопрокату тощо.

Популярність техніки SENNEBOGEN у світі закономірна та зрозуміла, компанія впродовж 50 років займається розробкою саме цієї спеціальної техніки та має пріоритет у більшості конструкторських рішень. Нині випускаються машини третього покоління, спроєктовані спеціально для роботи з перевалки в умовах високих навантажень, а не простою являються модифікацією екскаваторів — цей етап розвитку компанія SENNEBOGEN пройшла ще в 70-ті роки.

На машинах використовується система супертонкого очищення з індикатором стану гідравлічного масла, що дозволяє, по-перше, знизити операційні витрати (періодичність заміни масла збільшується в 3 рази); по-друге, значно збільшити ресурс машини.

SENNEBOGEN цілеспрямовано уникає використання електронних компонентів, які в умовах високої вологості та при великих перепадах температури є основною причиною відмов. Цим досягається висока надійність та мінімум простоїв техніки. Окрім цього, обслуговування машин майже не потребує залучення сервісних фахівців зі складним діагностичним обладнанням.

Управління всіма робочими операціями здійснюється гідравлічною системою LOAD SENSING TECHNOLOGY. Дана система перерозподіляє потік від єдиного гідронасоса в необхідних пропорціях і дозволяє виконувати операції меншою потужністю двигуна, відповідально, з більшим ККД та меншою витратою палива без зниження продуктивності. Завдяки такому рішенню досягається менший знос гідросистеми та зниження витрат на запасні частини. Компонування машин усього модельного ряду SENNEBOGEN максимально зручне для обслуговування та ремонту, усі вузли та агрегати легко доступні — розташовані по периметру поворотної платформи. Зокрема, для обслуговування двигуна чи гідронасоса достатньо відкрити сервісний відсік із правого боку поворотної платформи. Усі компоненти, вузли та агрегати техніки SENNEBOGEN виробляються в Німеччині — безпосередньо на заводах SENNEBOGEN, або компаніями, з якими SENNEBOGEN підтримує давні партнерські відносини. Це компанії, відомі у всьому світі, як лідери у своїх напрямках: Rexroth, Linde/ZF, Deutz, Rothe Erde, Hydromatik, Zollen. Відмінними рисами перевантажувачів-маніпуляторів SENNEBOGEN також є:

 • ювелірна точність управління переміщенням вантажу;
 • висока продуктивність;
 • чудовий огляд оператором усієї робочої зони, який досягається за допомогою використання гідравлічного підйому та висування вперед кабіни оператора. Найчастіше немає потреби залучення допоміжних робочих — стропальників, сигнальників;
 • широкий вибір навісного устаткування;
 • мобільність;
 • багатофункціональність — можливість навантаження / розвантаження суден, залізничних вагонів, автотранспорту, роботи на складах.

Модельний ряд перевантажувачів SENNEBOGEN має широкий діапазон у своєму класі, і компанія постійно працює над створенням нових моделей. У цьому відношенні цікава остання серія GREEN LINE — на базі перевантажувача-маніпулятора — SENNEBOGEN 880. Ця машина, може на вильоті стріли в 33 м переміщувати вантаж масою до 8 т, на 18 м — до 28 т, у світі, поки що немає аналога такої продуктивності. На основі серії 880 споживачам буде запропонована гамма варіантів комплектації, за аналогією з попередніми моделями:

 • колісне або гусеничне шасі, стаціонарне виконання, установка на портал, основу мостового або козлового крана;
 • декілька типів вантажних стріл (в т.ч. — вигнута стріла типу «банан») та кінематичних позицій їх встановлення;
 • силова установка — дизельна або електрична;
 • кілька типів гідропідйомників кабіни;
 • декілька варіантів висоти пілона (елемент конструкції між шасі та поворотною платформою);
 • кілька типів кабін.

В Україні SENNEBOGEN Green Line офіційно представлений компанією «Універсал Сервіс Україна», а з 30 березня 2009 року — «МХМ Україна» (MHM Ukraine): консультування, постачання перевантажувачів, запасних частин та матеріалів, виконання гарантійних зобов’язань та сервісне обслуговування техніки.