- Пане Зеннебогене, чому у Вашій компанії приділяють особливу увагу?

 

- Філософія будівництва всіх моделей та лінійок SENNEBOGEN – простота і в той самий час максимальна надійність. У зв'язку з цим ми намагаємося уникати застосування складних електронних компонентів у своїй техніці для того, щоб її можна було обслуговувати у різних регіонах, де немає високопрофесійних сервісних служб.

 

- Які основні засади виробництва?

 

– Базових принципів декілька. По-перше, це проєктування на рівні мистецтва: у компанії уникають застосування складних інженерних рішень. По-друге, досягнення високої надійності машин шляхом застосування компонентів відомих виробників та постійного вдосконалення конструкцій.

 

- Які ринки на сьогодні охопила Ваша компанія?

 

– За останні 20 років ми взяли напрямок на глобалізацію своєї діяльності. Зараз компанія оперує більш ніж у 70 країнах — від США до Австралії. У Росії компанія представлена ​​з 2002 року за допомогою «Квінтмаді». Сьогодні група SENNEBOGEN являє собою компанію, в якій зайнято понад тисячу співробітників, і щорічний оборот якої перевищує 250 млн євро. Ми маємо основний підрозділ у Штраубінгу, підприємство у Вакерсдорфі (зараз повністю орієнтоване на виробництво машин «зеленої лінії»), підрозділ в Угорщині на о. Балатон (зараз звідти поставляються усі сталеві зварні конструкції) тощо.

 

- Чому Ваші машини так довго не були представлені у Росії?

 

- Так, SENNEBOGEN пізно прийшов до Росії. Однією з причин було те, що багато часу зайняв пошук партнера, якому можна було б довірити післяпродажне обслуговування машин. Тобто у майбутнього партнера мала бути не лише солідна виробнича база, а й колектив висококваліфікованих інженерів-механіків. Поки такого партнера не було знайдено в особі компанії «КВІНТМАДІ», співпраця з російськими компаніями не розпочиналася. Іншими словами, продаж машин у Росії не починався доти, доки не була створена досить серйозна сервісна база. Перше і головне, що зараз знаходиться у фокусі уваги компанії SENNEBOGEN, — це розширення географії сервісних центрів (поки що їх чотири). Друге - це збільшення номенклатури запасних частин, що зберігаються на центральному складі в Москві та регіонах. 14-річний досвід роботи компанії «КВІНТМАДІ» показує, що мобільні бригади з обслуговування техніки можуть протягом 24 годин опинитися в будь-якій точці Росії. Проводиться і безкоштовне навчання операторів техніки у навчальному центрі у Москві, чи безпосередньо на виробничому майданчику. Таке ж навчання проводиться в «Лонмаді-Санкт-Петербург». Представники компанії перебувають у постійному контакті із замовниками та максимально швидко реагують на їх побажання.

 

– Що це дає?

 

- Дуже багато. Яким би досвідом і талантом не володів конструктор — творець машини, — він не в змозі врахувати все, а маючи постійний зв'язок з покупцями та отримуючи від них інформацію про те, що варто поліпшити, можна вдосконалювати машини набагато швидше. Філософія SENNEBOGEN полягає в тому, що, будучи невеликим сімейним бізнесом, компанія дуже мобільна та може швидко реагувати на потреби замовника. Компанія не розкидається на виробництво машин "на всі випадки життя". Стратегія компанії передбачає привнесення інноваційних рішень у конструкцію машин, глобалізацію та диверсифікацію модельного ряду. Одне з гасел, під яким працює компанія, — «Наші думки та дії сфокусовані на потребах наших замовників».

 

- Пан Зеннебоген, якими Ви бачите перспективи компанії в Росії?

 

– Ми дуже оптимістично оцінюємо перспективи на російському ринку. Судіть самі: почавши у 2002 році з одного представництва в Москві, на сьогодні SENNEBOGEN має 4 точки по всій Росії - представництва в Петербурзі, Астрахані, Сургуті та сервісний центр в Новоросійську, що покриває потреби практично всього Південного Федерального округу. У найближчих планах відкриття сервісного центру на Уралі. Ще однією перевагою є те, що ми не просто знаходимо дилерів, а далі – нехай розбираються самі. Ми постійно контролюємо та спрямовуємо їхню діяльність звідси, зі Штраубінга. І правильність цієї політики довело саме життя. Зараз компанія досягла певних позицій на ринку, і нове завдання – не збільшувати та нарощувати оборот, а стабілізувати досягнуті позиції. Тільки після того, як буде зроблено максимальну кількість уроків з існуючої практики, ми почнемо рухатися вперед. Сьогодні найбільш затребувані на російському ринку машини - перевантажувачі "зеленої лінії", але у нас досить великий модельний ряд, і завдання на перспективу - представити його на російському ринку в повному обсязі.

 

- У чому, на вашу думку, секрет успіху компанії в Росії?

 

- Щодо успіху, якого ми досягли в Росії, то він був обумовлений кількома факторами. По-перше, ми не починали оперувати на російському ринку до тих пір, поки не знайшов партнера, який мав сформовану сервісну базу і досвідченими фахівцями. До того, доки з'явилася можливість гарантійного обслуговування проданих машин, продажу Росії не починалися. А по-друге, компанія має прямий контакт із кінцевими споживачами їхньої продукції. При продажі кожної машини замовник офіційно уповноважений, минаючи дилера, з усіма проблемами звертатися безпосередньо на завод і йому буде приділено належну увагу. Все це робить нашу техніку привабливою для замовників.

 

- Що на сьогодні являє собою компанія?

 

- Це одне з найбільших підприємств машинобудівної галузі Німеччини, яке вже кілька років успішно завойовує російський ринок. Важливо відзначити ще й те, що компанія готова ділитися інформацією про виробництво, а не робить з усього комерційну таємницю. Власне, саме на запрошення її керівництва російська делегація (у складі якої були, в тому числі головний редактор журналу «PROліс» Тетяна Дмитрієва та виконавчий директор Конфедерації лісопромисловців Північного-Заходу Д.Л. Соколов) відвідала завод, що знаходиться поряд зі старовинним містом Регенсбургом, і саме місто. Керівником та координатором поїздки виступив Євген Лукін – московський заступник директора з продажу відділу SENNEBOGEN.

За словами головного редактора журналу «PROліс», керівництво компанії надало запрошеним дуже теплий прийом. Хто приймав російську делегацію? Насамперед один зі співвласників компанії — пан Еріх Зіннебоген-молодший, син засновника компанії. Крім нього, учасники російської делегації познайомилися з директором з продажу в Росії Робертом Омюллером і директором з маркетингу Берхардом Кірстом.

Три дні поїздки вмістили дуже багато. На першій зустрічі Зеннебоген-молодший розповів про підприємство, основну увагу приділивши перспективам збільшення продажів техніки SENNEBOGEN на російському ринку. Проте не можна сказати, що зустріч проходила в односторонньому порядку. Директору Конфедерації лісопромисловців Північного-Заходу пану Д.Л. Соколову теж було, що розповісти; та його інформація про діяльність Конфедерації викликала інтерес з боку керівництва компанії SENNEBOGEN.

По-друге, Роберт Омюллер провів для російської делегації докладну екскурсію заводом, представивши машини, що випускаються на підприємстві та докладно розповівши не тільки про технічні особливості кожної моделі, а й про те, де саме знаходить застосування ця техніка. Організували господарі та поїздку на один із робочих майданчиків, де працює техніка компанії SENNEBOGEN. Таким чином, російським гостям компанії SENNEBOGEN було надано можливість не лише познайомитися з минулим компанії, а й поговорити про перспективи, побачити на практиці машини цієї марки: з моменту збирання до робочих майданчиків. Зрозуміло, для повноти інформації потрібно отримати відгук про техніку від людини, яка безпосередньо на ній працює, тому не обійшлося без розмови з оператором перевантажувача.

А вечорами Роберт Омюллер проводив екскурсії Регенсбургом — було б дивно побувати в одному з найстаріших німецьких міст і обмежитися лише відвідуванням підприємства. Розташоване на берегах Дунаю місто недарма вважається однією з туристичних перлин півдня Німеччини - його центр становлять будівлі XI-XIII ст. Регенсбургу пощастило: попри всі історичні події, місто зберігає середньовічний вигляд. Готичні собори, замки, університети, старовинні мости: і все це на тлі дивовижної чистоти.

«Це були дуже насичені три дні — величезний заряд позитивних емоцій», — ділиться враженнями Тетяна Дмитрієва, роблячи висновок, що ця весняна поїздка на запрошення компанії SENNEBOGEN була такою, що «запам'ятовується своїм теплим прийомом і дуже результативною».

Матеріал статті взято із сайту www.lonmadi.ru