Сьогодні, при обговоренні пневматичного обладнання для перевалки зернових, часто можна почути кілька версій назви цього обладнання — пневмоконвеєр, пневмоперевантажувач, пневмотранспортер і навіть пневмонасос. Але, якщо розібратися, то не всі ці поняття означають те саме. Чому?

Перевантажувач — це механізм циклічної дії для здійснення робіт із перевантаження будь-яких матеріалів. Цикл перевантажувача складається з робочого (перенесення вантажу) та холостого (перенесення порожнього вантажозахватного пристрою) ходу. Тобто перевантажувач є вантажопідйомною машиною (згадаймо про контейнерні, гідравлічні та грейферні перевантажувачі).

Таким чином, устаткування цього типу не можна назвати пневматичним перевантажувачем. Це типовий приклад пневматичного конвеєра. Термін «пневматичний транспортер» має право на життя, адже слово «транспортер» є синонімом слова «конвеєр». Ми все ж таки вважаємо за краще називати наше обладнання конвеєром і, думаємо, з нами складно не погодитися, адже більшість авторів спеціальної літератури з машин безперервного транспорту називають це обладнання у своїх книгах саме так і не інакше.