У компанії Scholz Recycling GmbH & Co KG, яка розміщена в селищі в Еспенхайні (Німеччина), для перероблювання вторинного металобрухту з недавніх пір експлуатують машину SENNEBOGEN 8130 EQ. Керівництво компанії вірить у принцип противаги та вибирають сучасну техніку SENNEBOGEN для перевалки матеріалів, що переробляються.

Селище Еспенхайн розташовується недалеко від Лейпцигу. Компанія Scholz Recycling — одна з найбільших у галузі перероблення металобрухту, щомісяця обробляє 40 000 т сировини на площі 36 га. Ніщо більше не нагадує той невеликий виробничий майданчик, який був створений тут у 1990 р. на місці колишнього підприємства з перероблення бурого вугілля. Сьогодні Scholz Recycling є сучасним підприємством. Гігантська установка для подрібнення брухту потужністю 3000 к. с. вважається ключовим елементом у виробничому процесі. Крім того, на підприємстві експлуатується перевантажувач SENNEBOGEN, поставлений у грудні 2016 року.

Машина SENNEBOGEN 8130 EQ відрізняється безпечністю для екології та енергоефективністю.

Особливістю нової машини SENNEBOGEN, пофарбованої за бажанням замовника в блакитний колір, вважається ретельно продуманий принцип активної противаги. У поєднанні з електроприводом ця система забезпечує економію експлуатаційних витрат до 75 %. За допомогою противаги в задній частині машина з максимальним вильотом стріли 27 м разом із багатощелепним грейфером чудово збалансована в будь-якому положенні.

Електродвигун працює тихо, відсутні вібрації; мінімальне технічне обслуговування.

Компанія Scholz використовує 8130 EQ як стаціонарну електромашину. Тим самим досягається подвійна економія. Оператор Міхаель Чіємелскі заявляє, що екологічний електродвигун потужністю 130 кВт має й інші переваги: ​​«Завдяки електродвигуну машина працює без вібрацій і не вимагає зупинки для дозаправки, інтервали технічного обслуговування довші в порівнянні з дизельними машинами. Одним словом, машина відрізняється надійністю й дає можливість мені повністю зосередитися на роботі».

SENNEBOGEN 8130 EQ завантажує в подрібнювальну установку 20 000 т металобрухту щомісяця й укладає сировину, що поставляється, у величезні купи. За годину машина перевантажує від 80 до 100 т матеріалу. З комфортабельної просторої кабіни Mastercab операторам, які працюють у 3-змінному режимі, забезпечується чудовий огляд робочої зони. Потужне освітлювальне обладнання та оглядові камери також допомагають операторам під час перевалки.

Керівник підприємства Майк Зоммерер розповів, що рішення про придбання перевантажувача далося нелегко, проте вони не шкодують про ухвалене рішення: «SENNEBOGEN переконала нас у необхідності покупки, розповівши про переваги нової машини. Ми детально вивчили конкурентні машини, відвідали замовників SENNEBOGEN у Німеччині та Туреччині, виробничу ділянку в Штраубінгу. Вирішальними критеріями прийняття ствердного рішення стали такі характеристики машини: міцність конструкції, висока швидкість роботи та великий радіус дії, і також хороший енергобаланс».