31 липня 2015 року на території стивідорної компанії «Олімпекс Купе Інт.» на причалі № 3 Карантинного молу пройшли випробування нової суднозавантажувальної машини Neuero SL 1000. Суднозавантажувач продуктивністю 1000 т на годину на рейковому ходу був поставлений у 2014 році компанією NEUERO Industrietechnik, Німеччина. Монтаж та введення в експлуатацію були заплановані на 2015 рік, під сезон відвантаження нового врожаю.

Нова суднозавантажувальна машина дозволить збільшити експортні потужності термінала для перевалки зернових приблизно на 17,5 тис. тонн на день. Технічні характеристики суднонавантажувача дозволяють обробляти судна від 5000 до 65000 DWT типу Panamax.

У парі із суднозавантажувальною машиною працює причальний стрічковий конвеєр NEUERO типу ВС 1200 зі скидальним візком, і накривною стрічкою. Висота конвеєра з укриттям в основній частині не перевищує 2 м, що дає змогу обробляти на цьому причалі інші вантажі, застосовуючи крани.

Це вже другий суднозавантажувач Neuero на причалі «Олімпекс Купе Інт.». Перший був поставлений у 2009 році. Новий суднозавантажувач для перевалки зернових значно модернізований: він відповідає сучасним нормам вибухобезпеки, оснащений системою аспірації та пилоподавлення. На цей момент задіяно дві машини, компанія має можливість одночасного навантаження двох суден із загальною продуктивністю 35 тис. тонн на добу.

Нагадаємо, що у 2014 році компанія Neuero здійснила низку поставок обладнання, що забезпечує приріст портових потужностей України на 30–35 %.