Перевалка насипних вантажів є важливим завданням відправників вантажу, що залежать від потужностей перевантажувальних комплексів. Тому коли Kinder Morgan Terminals шукала спосіб знизити витрати часу на розвантаження барж на терміналі Amory, їхній вибір зупинився на перевантажувачі Sennebogen 870M.

Kinder Morgan — одна із найбільших компаній на ринку енергоносіїв у Північній Америці. Вона має у своїй власності близько 60 тис. кілометрів трубопроводів та 170 вантажних терміналів. Компанія транспортує, зберігає та перевалює енергоносії, включаючи природний газ, нафтопродукти, нафту, етанол та вуглекислоту. Постійно інвестуються кошти в розвиток існуючої інфраструктури задоволення потреб вантажовідправників.

Термінал Amory розташований на території площею близько 10 га й має сім складських приміщень ангарного типу загальною місткістю 65 тис. тонн. Вантажні роботи здійснюються на одному причалі, де перевалюється руда, кокс, метал, пиломатеріали та гірські породи, що доставляються баржами по каналу між річками Теннесі та Томбігбі.

 

Спеціалізована машина

Керуючий терміналом Jim Strawn підкреслює, що завдяки підйомній кабіні цього перевантажувача оператор отримує відмінний огляд баржі та, що важливіше, машина має спеціальне шасі на гумових колесах. «Мобільність є ключовим моментом для нас і завдяки тому, що ця модель має гумові колеса, її переміщення виявилося для нас значно простіше» — каже Strawn. «Це було вирішальним чинником при ухваленні рішення про придбання перевантажувача». Спеціальні аутригери знижують тиск на основу та запобігають пошкодженню покриття причалу.

Цей Sennebogen 870M був придбаний у компанії Power Equipment Co. Машина обладнана двощелепним грейфером та генератором.

«У майбутньому ми збираємося робити більше операцій цим перевантажувачем, наприклад, оснастити магнітом і багатощелепним грейфером, що дасть нам трохи більше універсальності» — каже Strawn, додаючи, що компанія має плани перевалювати металобрухт на цьому причалі. «Ми сподіваємося зайти на ринок брухту, і ця машина надає нам можливості для цього». 870М в основному використовується для перевалки вугілля, але може бути оснащений іншим грейфером, якщо термінал отримає контракт на перевалку гірських порід.

Gary Hirsch, провідний менеджер із кранового та вантажопідйомного обладнання компанії-постачальника Power Equipment, підкреслює, що компанія побудувала бізнес, впроваджуючи творчі та гнучкі рішення, що задовольняють унікальні потреби клієнтів і рада, що має змогу запропонувати варіант, що відповідає всім вимогам термінала Amory.

 

Гнучкі рішення

До ухвалення рішення щодо перевантажувача Sennebogen були оглянуті вже працюючі машини. «Ми відвідали сталеплавильні заводи та інші термінали, що експлуатують машини Sennebogen» — говорить Strawn. «Обладнання сподобалося клієнтам і я знаю, що підприємства зацікавлені в ньому. Ми поспілкувалися з людьми з Power Equipment, які показали нам вантажні діаграми та надали відмінне обслуговування. Одним із моментів, що підштовхнули нас до рішення, був сервіс, який ми отримали».

Відсутність сервісного договору не є великою перешкодою для обслуговуючого персоналу, зважаючи на те, що простоїв не було з початку експлуатації (жовтень 2008 року). З того часу машина напрацювала близько 800 мотогодин без жодних проблем. «З погляду обслуговування — нічого не може бути простіше», — стверджує Strawn.

Гідравлічна система Sennebogen 870М не має комп’ютерного керування. Це зроблено через схильність складних комп’ютерних систем значним коливанням погодних умов та інших обставин, що збільшують ймовірність виходу з ладу. Електронне обладнання виконане із простих компонентів і з ним здатний впоратися будь-який технік.

Ці спеціальні машини втілюють розумне та просте інженерне мистецтво, не ґрунтуючись на складних електронних рішеннях, з метою забезпечити надійний старт та роботу в будь-який час. Після року роботи було помічено також економічність перевантажувача. Відповідно до випробувань, гідравлічний перевантажувач Sennebogen, споживає палива вдвічі менше, ніж переобладнаний екскаватор.

 

Підйомна кабіна

Попри простоту, його ефективність підкуповує. Strawn був приємно вражений, коли 870М ввели в експлуатацію.

«Ми шукали машину, яка може розвантажити баржу за шість — шість із половиною годин», — говорить він. «На сьогодні, якщо конвеєр працює безперебійно, перевантажувач Sennebogen здатний розвантажити стандартну річкову баржу розміром 10x60 метрів приблизно за 4.5–5 годин при роботі з бункером і конвеєром."

На додаток до продуктивності, Strawn відзначає відмінний огляд завдяки гідравлічно-підйомній кабіні, що дозволяє добре бачити баржу зверху.

«З погляду оператора, хлопцям подобається машина тому, що вона дуже стійка і, один раз виставивши становище машини й кабіни, вони без труднощів бачать баржу» — каже Strawn. «Коли кабіна знаходиться на висоті близько 6,5 м, оператор може практично заглядати в трюм. У більшості випадків хлопці піднімають кабіну на три чверті від максимуму — таке становище найзручніше для них. Завдяки огляду і грейферу, що обертається, ми можемо досить добре зачистити баржу перед запуском мінінавантажувача для фінальної зачистки.»