Що спадає на думку при згадці слова «Японія»? Важливий гравець у глобальній економіці? Висока густота населення? Можливо, руйнівний цунамі та землетрус 2011 року? Чи ви подумаєте про перероблення матеріалів та «зелені» перевантажувачі? Ні? Тоді ви схожі на мене. Мене звуть Вернер Іблер, я — керівник технічних тренінгів із продукції баварської машинобудівної компанії SENNEBOGEN. Моє останнє відрядження привело мене до Країни сходу сонця.

Навряд чи знайдеться місце на Землі, де не працював би, як мінімум, один представник «зеленої» техніки з баварського Штраубінга. Біля підніжжя баварських лісів SENNEBOGEN виробляє перевантажувачі та крани з 1952 року. Сучасне перевантажувальне обладнання охоче закуповують у всьому світі, а разом із ним мандрують і колеги з відділу тренінгів академії SENNEBOGEN.

Після майже дванадцятигодинного перельоту я вийшов із літака до Токіо. У моїй валізі лежали навчальні матеріали для тренінгу з продукції із серії перевантажувальних машин Green Line. Відразу впадає у вічі, що Японія недарма входить до числа найбільш густонаселених країн світу. На території 380 000 км2 мешкає понад 120 млн осіб. Японці дуже організовані. Це одразу стає очевидним, коли прибуваєш на підприємство East Core. На місці руїн та руйнувань після спустошливого цунамі 2011 року сьогодні буквально розквітає промисловість та економіка — це дуже вражає.

Зразкове перероблення з акцентом на екологічність

Сьогодні підприємство East Core завдяки широким технічним знанням та досвіду фахівців, а також високій якості своєї роботи перетворилося на провідне підприємство з перероблення відходів у північному регіоні Японії Сендай. У містах Японії чистоті приділяється велика увага. Кожен мешканець країни виробляє в середньому 1,1 кг побутових відходів на день. Відповідно, утворюється дуже багато матеріалів для перероблення. Усе сортується в кілька просів на 12 фракцій, що підходять для подальшого перероблення. Як мені пояснили, техніка з Німеччини підходить ідеально: зелений колір у Японії означає рослинність та вічність. Більше вдалішими термінами процес перероблення не описати.

Перевантажувач німецької якості для ефективної переробки деревини

Новий 20-тонний перевантажувач SENNEBOGEN 821, уже другий представник екологічної «зеленої» техніки після Telehandler 305, що введений в експлуатацію компанією East Core. Ця вантажна машина обладнана сортувальним грейфером, який неперервно подає відходи деревообробки в подрібнювач. Ця процедура дозволяє переробляти до 50 т матеріалів на годину. Відповідно, час циклу перероблення не перевищує 30 секунд. Якісні машини SENNEBOGEN, що зробленні в Німеччині, були добре прийняті в Японії, що радо підтверджують і оператори та  поряд із легкістю керування машиною хвалять насамперед регульовану по висоті кабіну — унікальна особливість навантажувача SENNEBOGEN 305 Multihandler, що виділяє його поміж конкурентів.

Тренінги на місці експлуатації перевантажувача покликані допомогти, як операторам, так і підприємству загалом використовувати всі можливості із самого початку. Система діагностики та управління SENCON інформує оператора про актуальні параметри машини. Завдяки таким додатковим функціям, як Eco Mode оператор може оптимально адаптувати функції машини залежно від її призначення. До програми тренінгу входить надання інформації з управління перевантажувачем, ідентифікації запасних частин та прості операції з технічного обслуговування. Учасники повинні дізнатися про функції основних компонентів та навчитися самостійно знаходити несправності.

Після тижня інтенсивних теоретичних та практичних занять настав час прощання з учнями — зі мною попрощалися сердечно, як із другом, та провели до аеропорту.

Тренинг Sennebogen в Японии Тренинг Sennebogen в Японии Тренинг Sennebogen в Японии

Тренер SENNEBOGEN Вернер Іблер подорожує по всьому світу. Після успішно проведеного тренінгу та передачі нового перевантажувача компанії East Core клієнти та тренер залишилися дуже задоволені.